Beylikdüzü Lazer İşleme Sac Büküm

Pazartesi Cumartesi - 08:00 - 18:30

Telefon

0(212) 422 29 18

Telefon
Teklif Alın

LAZER KESİM NEDİR?

Lazer ışınının keşfi sonrasında bir çok alanda hızla kullanılmaya başlanmış olan Lazer, Mühendislik ve Sanayi alanında ise kaynak, kesme ve delme işlemleri için kullanılmaktadır. Karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek lazer ışını elde edilmektedir. Verimi daha üste çıkarmak ve artırmak içinde kullanılan azot ve helyum gazı düşük verimde olan karbondioksit lazerine eklenerek verim 3/1 oranında arttırılmaktadır.

Sanayi ve Endüstriyel alanda kullanılan lazerlerde, lazer ışınının oluşabilmesi için özel gazların kullanılması gerekmektedir. Kullanılan Gazın kalitesi ve seçimi, lazerin verimliliğini doğrudan etkilemekte ve artırmaktadır. Lazer gazları yüksek saflıkta özel gazlardır. Lazer gazları, makinaya ayrı ayrı tüplerde ya da önceden belli oranlarda karıştırılmış olarak verilmektedir.

LAZER KESİM AVANTAJLARI NEDİR?

Metal levha kesmek için bir kaç alternatif daha olsa da, hiçbiri lazer kesimle kıyaslanamamaktadır. Lazer kesimin sağladığı bir çok farklı avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar hem seri üretime katkı sağlamakta hem de maliyetleri düşürmektedir.

  • Üretimde işlenecek malzemenin en yüksek verimde kullanımasına olanak sağlar.
  • Düşük maliyeti ve hızlı kesim olanağı sunması çok büyük bir avantajdır.
  • Adet çok fazla olmadıkça kalıp gerektirmeyen özelliği bulunmaktadır.
  • Kullanılan Malzemede neredeyse deformasyonu sıfıra indirir.
  • Kullanılan malzemede fire oranını en makul seviyeye düşürür.
  • Tek plaka saç üzerinden birbirinden farklı parçalar işlenebilmektedir.
  • Sac üzerinde her türlü resim, yazı, amblem kesilebilmektedir.
  • Kesilen parçalarda çapaksız ve pürüzsüz bir sonuç verir.
  • Malzeme ile temas gerçekleşmediğinden çizilme riski sıfıra iner.

Semtek Lazer Kesim ve Sac İşleme, Lazer Kesim taleplerinizde sizlere özel fiyat teklifleri ile tüm uygulamalarınızda çözümler sunar.İstediğiniz ebatlarında Lazer kesim olanağı sunan firmamız Nukon REX Fiber laser makinelerinde son teknolojiye en uygun hizmeti sunmaktadır. Lazer Kesim hakkında bizlere iletişim sayfamızdaki numaralardan dilediğiniz zaman ulaşabilir ve personellerimizden projenize en uygun fiyat teklifini hemen isteyebilirsiniz.

SİZE ÖZEL ÇÖZÜMLER ÜRETEBİLİRİZ!

Size uygun hizmet üretebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…